Mesterségek napja a felső tagozaton

2018. október 13-án, szombaton az EFOP 3.3.7-17-2017-00011 pályázat keretében megtartottuk a Mesterségek napja lenevezésű pályaorientációs napunkat iskolánkban. Ez alkalomból több középiskola képviseltette magát oktatókkal és tanulókkal egyaránt. A Gyulai Szakképzési Centrum Székely Mihály Szakgimnázium oktatói és diákjai által az informatika világába kalandoztunk el, illetve a csomagolás művészetét sajátíthatták el a gyerekek. Lehetőségük adódott, hogy megtanulják a közelgő ünnepek alkalmával szeretteiknek milyen módon tudják becsomagolni az ajándékokat, illetve bemutatta a gyerekeknek az elsősegélynyújtás fontosságát.
A Gyulai Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 2 szakmát is bemutatott. Az egyik teremben a varrás művészetével barátkoztak a gyerekek, valamint egy másik teremben a lányok örvendezhettek, hogy megszépül a frizurájuk.
A békéscsabai Pedagógiai Szakszolgálattól érkező szakemberek a gyerekek segítségére voltak abban hogy mielőtt középiskolát választanak, mennyi fontos dolgot kell számba venniük.
Az 5-6. osztály a tornateremben rendészeti bemutatót tekinthetett meg.
A rendezvény zárásaként a Pedagógiai Szakszolgálat egyik szakembere ismertette a gyerekekkel a pályaválasztás folyamatát egészen az 5. osztálytól kezdve a 8. osztályig bezátólag.
A tanulóink minden állomáson fegyelmezetten viselkedtek, illetve nagyon aktívan és közreműködően dolgoztak.
Biztosan lehet azt állítani, hogy ez a délelőtt is segítséget adott a pályaválasztás előtt álló 8. osztályos diákjainknak abban, hogy hová, milyen középiskolába menjenek továbbtanulni.

Nagyszénás, 2018. október 25.

Bracsok-Ajtai Andrea