Madarak és Fák Napja országos csapatverseny

🌳“Fa nélkül egy fillért sem ér a táj.
S üres a fa, ha nincs rajta madár.”
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából ebben az évben ismét meghirdette országos csapatversenyét, melyre iskolánk első alkalommal nevezett. A területi fordulókat, mondhatni elődöntőket 2024. április 12-én rendezték országszerte. Iskolánk „Őszapó” csapata is ekkor mérte össze tudását Békés megye többi indulójával Békéscsabán a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. Diákjaink 27 csapat közül szoros versenyben az előkelő 8. helyet szerezték meg. A csapat tagjai Zamba Inez 8. osztályos, Lestyán Sára és Kontra Bence Levente 7. osztályos tanulók. Szívből gratulálunk nekik és felkészítőjüknek Szabóné Nyári Erikának! Köszönjük Nagyszénás Nagyközség Polgármesteri Hivatalának az utazáshoz nyújtott támogatását!