Határtalanul! 2022. Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek – 2. nap

39

Reggeli után elbúcsúztúnk kalotaszentkirályi szállásadóinktól, majd elindultunk Kolozsvárra, ahol tartalmas délelőttöt töltöttünk. Először a János Zsigmond Unitárius Kollégiumbam fogadott minket Solymosi Zsolt aligazgató, aki bemutatta nekünk az iskolát. A jó beszélgetést követően elindultunk a főtérre, ahol megnéztük Mátyás király szobrát, felelevenítettük a róla tanultakat, koszorút helyeztünk el a talapzaton, majd elsétáltunk a szülőházához. Ezután a Szent Mihály templomot néztük meg. Következő célunk a tordai sóbánya volt, ahol 13 emelet mélyen megismertük a só útját, megvizsgáltuk kémiai összetételét, életteni hatásait. Tovább utaztunk Szovátára, ahol a Medve-tónál megismertük a tó keletkezését, és megtanultuk, mit jelent a heliotermikus kifejezés. Este érkeztünk meg Székelyszentlélekre, ahol a kiadós vacsora után elfoglaltuk a szállásunkat. Holnap folyt. köv!