EFOP 3.3.5-17 Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai közösségi program kísérleti megvalósítása

Bentlakásos idegen nyelvi táborban jártak az ötödik osztályosok 2019. 06. 17-21. között Szarvason. Szállásunk az Ifjúsági Vendégházban a Körös partján volt. A program elsősorban ötödikes diákok számára kínált élményszerű, játékos ismerkedést egy idegen nyelvvel a háziállatok és a vadon élő állatok témaköreiben. A folyamatos kommunikációra épülő, motiváló, mozgásos tevékenységek, melyek a korosztály közösségi létének és idegen nyelv használatának erősítését célozzák, végig kísérték a heti programot. A program kötelező elemei mellett volt sok szabad programunk is, amikor fürödtünk, moziba mentünk, ismerkedtünk Szarvas város nevezetességeivel. A hét közepén pedig kirándulni mentünk Ópusztaszerre a Nemzeti Történelmi Emlékparkba, ahol megtekintettük a Feszty-körképet és a Skanzent is. A szellemi táplálék mellé bőséges, napi ötszöri étkezést is kaptunk. Utazásainkra modern, klimatizált buszok szállították a kis csapatot, és a program keretében minden tanuló kapott egy ajándék tisztasági csomagot. Mindenki sok élménnyel és kibővült szókinccsel érkezett haza. Köszönjük az iskolavezetésnek, az angol szakos kolléganőnek és a két közösségi szolgálatos fiatal segítségét, hogy a tervezett programjaink megvalósulhattak.

 

Nagyszénás, 2019. 06. 24.

                                                                                                                                                                                                                                                          Kunstár Anna

20190619_121709 DSCF8599 DSCF8767 DSCF8814 DSCF8858