Bázisintézményi jó gyakorlat

20230316_081730

Nem vagy egyedül! címmel 2023. március 16-án bázisintézményi műhelymunka volt iskolánkban. Iskolánk hatodik éve az Oktatási Hivatal Bázisintézményeként fogadja a megye intézményvezetőit és pedagógusait módszertani jógyakorlatok bemutatásával. Az érdeklődők most egy osztályfőnöki órán vettek részt a 7. osztályban. Betekinthettek az itt folyó munkába, hogyan vélekednek a tanulók az elég széles spektrumon mozgó kamaszkori viselkedésről, az iskolai bántalmazásról és annak megelőzéséről. Az órán a tanulók IKT eszközökön ismételték át korábbi ismereteiket. A mindennapi életből vett helyzetek bemutatásával a „védelmező” szerepkör fontosságára hívták fel a figyelmet. A programon a megjelent vendégek mellett részt vett Pavukné Simon Nóra Edina az Oktatási Hivatal Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője és munkatársa Petrovszkiné Forgó Edit is. Köszönet a 7. osztályosoknak a fegyelmezett és aktív együttműködésért.