Hunyadi Parádé – Sport On

hunyadi_parade_03

2016. október 27-én, Mezőkovácsházán a Hunyadi János Gimnáziumban vett részt iskolánk focicsapata és szellemi-ügyességi vetélkedőn szereplő csapatunk „LÁMAOSZTAG” néven.
A város polgármesterének, Varga Gusztáv megnyitója után egy utcai futóversennyel kezdődött a program. 14-18 év közötti fiúk és lányok vegyesen futottak, tanulóink a közel 100 fős mezőnyben szépen helyt álltak. A lányok közül Annus Dominika 2., Péter-Szabó Edina 3. helyezést ért el.
14 órakor kezdődött párhuzamosan a teremfoci és a szellemi-ügyességi vetélkedő.
Focicsapatunk eredményei:

• Nagyszénás – Mezőkovácsháza általános iskola: 1:3 (góllövő: Árgyelán Bence)
  • Nagyszénás – Battonya: 1:2 (góllövő: Varga Zsolt)
  • Nagyszénás – Kunágota: 2:1 (góllövő: Árgyelán Bence 2)
  • Nagyszénás – Mezőkovácsháza gimnázium: 0:1

A csapat így a 4. helyet szerezte meg a tornán, melynek tagjai Abordán Erik 7. b,  Árgyelán Bence 8. a, Chugyik Henrik 8. a, Pintye Zoltán 8. b, Varga Zsolt 7. b osztályos tanulók voltak.

Mindeközben a „LÁMAOSZTAG” egy több állomásból álló ügyességi és szellemi vetélkedőn vett részt, volt kódfejtés, idegen nyelvi állomás (angol, német), vöröskereszt stand, logikai feladatok, activity és XBOX.
Az eredményhirdetésre 18:30-kor került sor, a „LÁMAOSZTAG” maga mögé utasította Battonya, Kunágota, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza általános iskolai és gimnáziumi csapatát és az előkelő I. helyet szerezte meg.
A „LÁMAOSZTAGOSOK”: Annus Dominika 8. b, Buza Rita 7. b, Csankovszki László 8. b, Huszák Bernadett 8. b, Mácsok Kármen 7. b, Péter-Szabó Edina 8. b, Tolnai Bence 7. b, Váczi Leila 8. b és Zsofenszki Kristóf 8. b osztályos tanulók voltak.

Szelezsán János
csapatvezető