Újraélesztési tréning a 7. osztályban

A Nemzeti Népegészségügyi Stratégiához kapcsolódó egészségügyiágazati szakpolitikai program keretében országos újraélesztési tréning valósulhatott meg iskolánkban a 7. osztályos tanulók részére, melyhez a tárgyi feltételeket az Országos Mentőszolgálat biztosította.

A képzési program célja az volt, hogy adandó veszélyhelyzet esetén a tanulók is képesek legyenek az elsősegélynyújtás lehetőségeinek felmérésére, a segítő magatartás szabályainak betartására.

Megismerkedhettek az ÉletMentő App alkalmazásával, a segélyhívószámok prioritásával, a segélykérés etikettjével, a mentőhívás lépéseivel, a reakcióképtelen beteg felismeréstől az újraélesztés megkezdéséig.

Az elméleti foglalkozás után az Ambu tanbábon a tanulók kivitelezhették az alapvető újraélesztés technikáját, alkalmazkodva a pandémiás helyzethez. Lehetőség adódott félautomata defibrillátor alkalmazására, használatának szabályszerűségének megismerésére.

A tanulók a kiscsoportos foglalkozások során nyitottak, érdeklődők és tevékenyek voltak, felismerve az érintett témák fontosságát és szükségességét. A szimulációs helyzethez könnyedén alkalmazkodtak, és lelkes gyakorlással rögzítették a segítségnyújtás mozzanatait.

A tréning végén a tanulók megfogalmazták meglátásaikat, élményeiket, mely szerint hasznosnak ítélték a foglalkozások témaköreit, szükségszerűnek tartják az ehhez hasonló foglalkozások megszervezését.

Makai Beáta

gyakorlati vezető