Fenntarthatósági témahét

„A fenntartható élet közösségi műfaj, együtt könnyebb megélni, kitartani mellette és megvalósítani is.”
(Nemes Orsolya)
🌱🌎 2024-ben is csatlakozott iskolánk a Fenntarthatósági témahét programsorozatához.
A 2023/2024-es tanév kiemelt témái a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, hulladék és tudatos fogyasztás.
A témákat elméletben, interaktív játékokkal és gyakorlati tevékenységekkel közelítettük meg. A gyerekek önállóan, párban, csoportokban, időnként osztályszinten együtt dolgoztak. Nagyon sok ismeret volt már a birtokukban, amit tovább bővítettünk, erősítettünk.

Az első napon vendégünk volt a Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület két képviselője. Megismertették a Zöld Dáma nevű játékot. Amellett, hogy nagyon jól fejlesztette a logikai képességeket, bemutatott sok természeti értéket, és a környezethez kapcsolódó nehézséget is. A résztvevő csapatok lelkesen lépegettek a táblán, és közben sok új ismerettel gazdagodtak.
Az eseménysorozat részeként tanulóink segítettek településünk megszépítésében. Nagyon sokan indultak a Te-Szedd akció keretében összeszedni a gondatlanul eldobált szemetet.
A tanulók egy része ruhaadománnyal is segítette a rászoruló társait.
Többen készítettek hulladékból új, értékes, esztétikus, jól használható tárgyakat.