🌏TegyĂ©l ma a holnapĂ©rt!

IMG_20240422_122007
Ezzel a felhĂ­vĂĄssal indĂ­tottuk ĂĄprilis 22-Ă©n – a Föld NapjĂĄn,- az idei FenntarthatĂłsĂĄgi TĂ©mahĂ©t programsorozatĂĄt iskolĂĄnkban. A felsƑ tagozaton ezen a reggelen sokan zöldben jöttek, hogy felhĂ­vjĂĄk a figyelmet a tĂ©ma fontossĂĄgĂĄra. Minden reggel ismeretterjesztƑ filmekkel indult a nap, melyek a fenntarthatĂłsĂĄg, a szelektĂ­v hulladĂ©kgyƱjtĂ©s, a tudatos vĂĄsĂĄrlĂĄs Ă©s a fenntarthatĂł szabadidƑ eltöltĂ©s tĂ©maköreit mutattĂĄk be diĂĄknyelven.

HĂ©tfƑn 12-14 Ăłra között a CSEMETE (CsongrĂĄd megyei TermĂ©szetvĂ©delmi EgyesĂŒlet) közremƱködĂ©sĂ©vel akadĂĄly-jĂĄtĂ©kot tartottunk, HalmentĂ©s, Tapi-lĂĄda, Zöld DĂĄma, GombĂĄszat, Tili-toli, NyomolvasĂĄs, Az ember hatĂĄsa EurĂłpĂĄban ĂĄllomĂĄsokon nagyon vĂĄltozatos Ă©s Ă©rdekes feladatok vĂĄrtĂĄk a csapatokat. A Zöld DĂĄma jĂĄtĂ©knak nagy sikere volt az alsĂł tagozaton is, de fejlesztƑ foglalkozĂĄson is eredmĂ©nyesen jĂĄtszottak vele a gyerekek. A szegedi szĂ©khelyƱ egyesĂŒlet MagyarorszĂĄg földtani kincseit bemutatĂł mobil kiĂĄllĂ­tĂĄsa ĂĄprilis 30-ig lĂĄthatĂł az iskola aulĂĄjĂĄban. KöszönjĂŒk a CSEMETE, Bojtos Ferenc irodavezetƑ Ă©s Egyed IstvĂĄn szakmai munkatĂĄrs tĂĄmogatĂĄsĂĄt!