Tehetséggondozás

,,A tehetség az a képesség, amellyel az ember megvalósítja, amit elgondolt.”
(Francis Scott Fitzgerald)
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Kárpát-medence legjelentősebb tehetséggondozó intézményeként 1996 óta végzi tevékenységét, és az általános iskola felső tagozatától a felnőtt korig működtet közcélú, ingyenes tehetséggondozási programokat. Az Alapítvány ebben a tanévben negyedik osztályos tanulók számára is meghirdette 3 fős csapatversenyét, a VI. FIT KALAND TEHETSÉGVERSENYT. Erre a versenyre benevezett a 4. a osztályból két csapat.
A Mesehősök csapat tagjai : Mag Hanna Zselyke, Valuk Enikő, Szücs Anna Lara . A Mesebeli lények csapatát Király Zsófia, Szathmáry Bíborka és Krausz Dorka alkotta. A FIT Kaland Tehetségversennyel idén a XV. századba utazhattuk, ahol igazán különleges feladatok vártak a csapatokra. Az izgalmas feladatok a FIT Program különböző képzési területeihez kapcsolódtak: rejtélyes építészet, pénzügyi tudatosság, színház világa, kreatív írás. Mindkét csapat projekt feladatait osztályfőnökük feltöltötte. Teljesítették a tanulók ezt a kihívást. 2024. április 11-én a csapatok meghívást kaptak a díjátadóra. Itt a megvendégelés után a csapatok bemutatták a projektjüket. A díjakat Constantinovits Milán az MCC szakmai főigazgatóhelyettese adta át a diákoknak az MCC békéscsabai képviseletén. Köszönjük a nagyszénási Önkormányzatnak, hogy biztosította számunkra az eljutáshoz az autóbuszát.