Tegyél ma a holnapért!

1998 óta március 6. az Energiahatékonyság Világnapja (World Energy Efficiency Day), melynek célja a tudatos, megfontolt energiafelhasználás megvalósítása, valamint hogy felhívja a figyelmet a Föld természeti készleteinek végességére és az energiaforrások hatékony felhasználásának szükségességére.
Ebből az alkalomból a ZÖLD DIÁKÖNKORMÁNYZAT javaslatára iskolánk minden tanulója 15 percet foglalkozott a témával tanórákon, napközis, vagy fejlesztő foglalkozáson.

A felső tagozaton kisfilm vetítéssel indult a nap. A tanulóknak csütörtökön 14 óráig volt idejük az Energiahatékonysági teszt megoldására, melyhez a válaszokat az információs plakátokon és neten kellett megkeresni. Pénteken reggel a 90-100% eredményt elért tanulók ajándékot kaptak.
A játékos feladok megoldásával mindenki bővíthette a meglévő ismereteit, tanítványink sok élménnyel gazdagodtak és a mindennapokban jobban figyelnek a világítás, a víz, a szellőztetés hatékony használatára illetve alkalmazására.
Köszönjük a szervezést Szabóné Nyári Erika néninek! 🥰