Öveges-labor 8. osztály

„A felfedezés öröme minden bizonnyal a legfelemelőbb.”
(Claude Bernard)
Október 17-én a nyolcadik osztályosok második alkalommal vettek részt az interaktív „Öveges-labor” foglalkozásain a szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban. Ezen a napon két természettudományi órát tartottak a gimnázium pedagógusai 14 tanulónknak.
A kémia óra címe sokat elárult a témáról: „Versenyben a fémek címmel a redoxireakciókkal ismerkedhettek meg a gyerekek. Minden kísérletet párban végeztek el, mindenkinek volt feladata, csak így lehettek sikeresek. Eredményesen mutatták ki a hidrogén termelődését a durranógáz próbával, és sikeresen vonták be rézzel a vas szegeket is.
A biológia órán rövid rendszertani ismétlést követően ízeltlábúakat vizsgálhattak meg alaposan fénymikroszkóp segítségével a gyerekek. Tanulmányozhatták a lepkeszárny pikkelyeit, a skorpiót, a tarisznya-, és a garnélarákokat. De választhattak a bot-, és imádkozósáska, a százlábú és számos bogárpreparátum közül.
A tanulók újabb élményeket és tapasztalati tudást szereztek, melyeket biztosan tudnak hasznosítani a jövőbeni tanulmányaik során.
Köszönjük szépen a lehetőséget, a szervezést Trnyik Gyöngyi tanárnőnek, és a kisbuszos utazást Nagyszénás Nagyközség Polgármesteri Hivatalának.