Nyílt nap az 1. b osztályban

2016. október 27-én, csütörtökön nyílt napra vártuk a szülőket, és azokat az óvodapedagógusokat, akik felkészítették a gyermekeket az iskolai életre.

Hatalmas izgalommal készültünk, hogy megmutathassuk, milyen ügyesek és fegyelmezettek lettünk az eltelt két hónap alatt. Igazi kisiskolás csapattá kovácsolódott a mi 16 kis lurkónk. Játékos feladatok segítségével könnyebben megy a tanulás is. Ezeket a játékos tanulási lehetőségeket mutattuk meg a nyílt órákon. Az első óra egy könnyed készségfejlesztő óra volt, ahol Hajnika néni egy aranyos mesét dolgozott fel a gyerekekkel, amely három pajkos kiscicáról szólt. Pajkosságért a mi 16 csemeténknek sem kell a szomszédba mennie. A második órán Erika néni segítségével „számországban” barangoltunk. Megmutattuk, hogy milyen ügyesen tudunk tájékozódni az irányok világában. Dolgoztunk csapatokban is egymást segítve. Az óra végén még dalra is fakadtunk egy számolós dal segítségével.

Nagyon hálásak vagyunk a szülőknek, az óvó néniknek és minden érdeklődőnek, akik megtiszteltek bennünket azzal, hogy megtekintették az osztályunkban folyó munkát. Apró ajándékkal fejeztük ki hálánkat azoknak az óvó néniknek, akik az iskolai munkára felkészítették ezeket az apróságokat.

Ebben a tanévben Nagyszénáson először alkalmazzuk az egész napos iskola iskolaszervezési formát, ahol a tanórai és más foglalkozásokat a délelőtti és délutáni időszakra egyenletesen szétosztva, egymást váltva, a tanulók arányos terhelését figyelembe véve szervezzük meg. Az „egésznapos rendszernek” köszönhetően a gyermekek még a délutáni órákban is képesek aktívan dolgozni. Ami pedig nagyon fontos, hogy a tanítási órák között van lehetőség kikapcsolódásra, pihenésre és mesehallgatásra is. Ennek köszönhetően a gyermekek nem fáradnak el hamar, így meg tudjuk őrizni a jókedvet és a kíváncsiságot a délutáni órákban is. Azon dolgozunk, hogy ez a jókedv és lelkesedés minden nap velünk maradjon. Reméljük, hogy tetszett amit tapasztaltak!
Tisztelettel megköszönjük a látogatást!

Erika néni, Hajnika néni és 16 kis lurkó