Kortárs versmondó verseny Békéscsaba

2020. március 6-án, immár 4. alkalommal iskolánk alsó tagozatos diákjai nagy örömmel vettek részt a VIII. Kortárs versmondó verseny Kárpát-medencei döntőjén. A rendezvény Békéscsabán a Csabagyöngye Kulturális Központban került megrendezésre. A versenyzőket csoportokba osztva hallgatták meg a zsűri tagjai, akik kiemelt és ismert személyek, mint például: Kovács Edit – Jászai Mari-díjas színművész, Nagyálmos Ildikó költő Székelyudvarhelyről, Vesztergom Andrea költő és még sokan mások. Kísérő pedagógusok voltak: Tarné Nagy Zsuzsanna és Kiszelyné Balogh Ildikó tanítók. Örömmel jelenthetem ki, hogy a versenyen résztvevő diákjaink közül mindenki szép eredményt ért el. Köszönet érte a felkészítő tanító néniknek (osztályfőnököknek), a kedves szülőknek és nagyon szorgalmas tanulóinknak.

Az alábbi eredmények születtek a következő évfolyamokon:

  • Bronz minősítés – Kulcsár Éva Nóra 1. b, Krivik Renáta és Kulcsár Tibor Botond 2. o., Ács Adrienn 3. a, Hári Luca 4. a.
  • Ezüst minősítés –Cseh Pálma 4. a.
  • Arany minősítés – Benkő Antal 3. b, Kulcsár Anna Helga és Uhljár Dániel 4. a.

Iskolánk diákjai ismételten megmutathatták, hogy nagy szorgalommal, kellő kitartással milyen szép eredményeket lehet elérni. Gratulálok mindenkinek!

2020. 03. 06.                                                                                                                                          Kiszelyné Balogh Ildikó

tanító