Kistérségi Biológia Verseny

Az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium hagyományaihoz híven 2024. február 9-én rendezte meg 7. és 8. évfolyamos tanulók számára a Kistérségi Biológia Versenyt. Ebben a tanévben hat tanuló indult a rangos versenyen, a hetedik évfolyamon Balogh Roland, Kiss Réka, Kontra Bence Levente és Szathmáry Boglárka a 8. évfolyamon Tart Tünde és Zamba Inez. A tanulóknak összesen 60 perc állt rendelkezésre a két feladatrész megoldására. Az egyik egy hazánk nemzeti parkjaival kapcsolatos TOTÓ megoldása, a másik egy komoly, tananyagra épülő feladatlap kitöltése. A versenyben résztvevők emléklapot kaptak, az 1-6. helyezett pedig oklevélben és könyvjutalomban részesült.

A 7. évfolyamon Kontra Bence Levente VIII. helyezést ért el, a 8. évfolyamon Zamba Inez szoros pontversenyben egy pontos hátránnyal lett IV. helyezett. Gratulálunk tanulóinknak az elért eredményekhez és a tisztes helytálláshoz, Szabóné Nyári Erika tanár néninek pedig a felkészítéshez! Köszönjük Nagyszénás Nagyközség Polgármesteri Hivatalának a buszos utazáshoz nyújtott támogatását.