Arany Dobókocka

Feladatmegoldás közben – tét az arany dobókocka (Fotó: Rajki Judit)

Területi matematika verseny

Idén 11. alkalommal rendezte meg a Czina iskola az Arany Dobókocka elnevezésű járási-városi matematikaversenyt.

Az évről-évre egyre népszerűbb versenyt 2005 óta rendezi meg a Czina iskola. Kezdetben csak a felsős tanulók részére hirdették meg, de igényként felmerült az alsó tagozatosoknál is, ezért 2011-től a 3-4. osztályosok is jelentkezhetnek a megmérettetésre.

A helyi iskolák tanulói mellett Békéssámsonról, Nagyszénásról, Tótkomlósról és Dombegyházáról is neveztek diákok. Az évfolyamonkénti helyezések mellett gazdára talált az Arany Dobókocka-díj is, amit az a versenyző vihetett haza, aki a legeredményesebb, százalékosan a legjobb teljesítményt nyújtotta. Idén Viczián Márk, a Vörösmarty iskola tanulója érdemelte ki a díjat 81 százalékos teljesítményével.

Helyezések iskolánkból:

5.osztály:
4. Nemes Miklós ( felkészítő tanár: Trnyik Gyöngyi )

8.osztály
1. Ravasz Tamás ( felkészítő tanár: Trnyik Gyöngyi )

Forrás: OrosCafé