A számok „Corona”zatlan királyai

A tanév véghajrájában 2021. június 2-án iskolánk 4 fős csapattal képviseltette magát a békéscsabai Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, A számok „Corona”zatlan királyai elnevezésű matematika csapatversenyén. A versenyen 8 csapat vetélkedett, a környékbeli tehetségpont iskolák 5. és 6. évfolyamos tanulói. A szabadulószoba jellegű versenyen izgalmas és érdekes matematikai-logikai feladatok megoldásával kellett a kijutáshoz szükséges kulcsokat megszerezniük, amely olyan jól sikerült, hogy iskolánk csapata III. helyezést ért el. A csapat tagjai: Berényi Balázs és Zalai Zsófia 5. osztályos, míg Csegöldi Tamás és Varga Balázs 6. a osztályos tanulók, akiknek szívből gratulálunk.

Köszönet Nyemcsok János polgármester úrnak, hogy az Önkormányzat támogatta utazásunkat.

Nagyszénás, 2021. 06. 03.

Trnyik Gyöngyi

felkészítő pedagógus