Zenei Világnap

Zenei Világnap 9
“Mert a zene az kell…!”
Iskolánkban hagyomány, hogy minden tanévben megünnepeljük a Zenei Világnapot. Október 2-án néhány 5. és 6. osztályos tanuló tolmácsolta a zene jótékony hatásait az iskolaközösségünk számára, mind az alsó, mind a felső tagozaton.
Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október 1-jét a Zene Vilánapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, s az ezerarcú muzsikát megismernünk azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket, és a kultúrákat.

A szép gondolatok után Krivik Renáta furulyajátékában gyönyörködhettünk. Előadásában Leopold Mozart: Polonaise című művének egy részletét hallhattuk.
Majd egy közös énekléssel, Babits Mihály soraival zártuk megemlékezésünket, miszerint: “Mindenik embernek a lelkében dal van, és a saját lelkét hallja minden dalban…”
A műsor résztvevői: Dobróka Edina 5. a, Tóth Zsófia Csenge 5. a, Szuszán Tamás 5. a, Krivik Renáta 6. osztály, Petrik Zorka 6. osztály
A gyermekek felkészítője: Kovács András Lászlóné Babák Erika