Wass Albert Mesemondó Verseny

2021. november 29-ei héten került online formában megtartásra a Nagyszénási Kulturális Központ által meghirdetett, az immár hagyománnyá vált Wass Albert nevét viselő mesemondó verseny az alsós tanulók számára. A versenyre évfolyamonként lehetett jelentkezni egy népmese megtanulásával. Ebben a tanévben 26 tanulónk nevezett be a versenybe. A mesékről készült felvételeket az alsó tagozaton rendszergazdánk, Czinglérné Liska Edina Éva vette videóra, a betegség vagy karantén miatt otthontartózkodó gyerekekről készült felvételeket a szülők juttatták el a NAKK e-mail címére. A zsűri tagjai: Dudás Zoltánné, Kabainé Cseresnyés Ágnes, Süle Mária voltak. Tanulóink olykor igen hosszú mesékkel örvendeztették meg a zsűrit. A zsűri minden gyermeket jutalmazott, és a helyezéseket is eljuttatta az iskolába. Az osztályfőnökök kiosztották a tanulóknak az emléklapokat, okleveleket, jutalomkönyveket. A verseny nagyon színvonalas volt, több helyezésnél is holtverseny alakult ki. Szeretném megköszönni S. Nagy Péternek a verseny megszervezését. Gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítő tanító néniknek!

Az alábbi eredményeket érték el a gyerekek évfolyamonként:

1. osztály:

I. Timár Zamira Lia 1.a