Madarak és Fák napja az óvodában

„Holnap a mesesarok helyett,
az iskola padja vár.”
(Donászy Magda)
Az óvoda-iskola átmenet és személyiségfejlődés segítése volt a célja annak az interaktív foglalkozásnak, amit a Madarak és Fák napja alkalmából első ízben 2024. május 8-án tartottak az iskola Fürkész szakkörösei az óvodában. A rövidfilmek, találós kérdések és daltanulás mellett a gyerekek kézbe vehettek madártollakat és különböző tobozokat is. Azzal a céllal csempésztük be egy picit az iskolát az óvodába, hogy a gyerekeket segítsük az új ismeretek befogadásában, hogy legyen örömteli a tanulás! Az óvodások aktívak, és érdeklődők voltak, ezért jutalmul egy-egy hazai madár képet kaptak ajándékba. Lehet, egy hagyományt teremtettünk?

Köszönjük a fogalakozást a Fürkész szakörösöknek és vezetőjüknek Nyári Erika tanárnőnek.