ZÖLD EURÓPA program 2023.

A ZÖLD EURÓPA program keretében a szegedi székhelyű CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület munkatársai voltak a vendégeink a felső tagozaton március 22-én, a víz világnapján. Az alsó tagozaton Egyed Péter, a felső tagozaton Bojtos Ferenc környezeti nevelési előadók tartottak az életkorukhoz igazodó interaktív foglalkozásokat a tanulóinknak. A Limonádé kvíz játékos kérdései megdöbbentő és érdekes információkat rejtettek, melyek rávezették a diákokat a környezetkárosító problémákra és egyéni szintű megelőzési lehetőségeket kínáltak. Hihetetlennek tűnik, de 10 dkg marhahúspogácsa elkészítéséhez 10 fürdőkádnyi víz szükséges; egy újszülött tengeri teknős testében 257 db mikroműanyagot találtak; egy királyi palást 750 hermelin életébe kerül; környezetvédelmi szempontból a narancslé, a tehéntej előállítása sokkal több energiát és vizet igényel, mint a zabitalé. A diákok mindennapjain keresztül mutatták be a globális felmelegedés településünkön is érezhető hatásait, a beporzó rovarok és az édesvíz készletek jelentőségét. A foglalkozás végén számos különleges eszközt ismerhettek meg a gyerekek, mint az izomerővel működtethető elemlámpa vagy borotva. Az alsó tagozaton 2023. március 22-én a 4. a és a 4. b, valamint a 3. évfolyam tanulói interaktív előadáson vettek részt Egyed Péter környezeti nevelési előadó jóvoltából. Az előadás a földrengések és vulkánkitörések keletkezéséről szólt. A gyerekek figyelmesen hallgatták az előadót, aki több érdekes videón keresztül mutatta meg a földrengések és vulkánkitörések helyszíneit. Bemutatta, hogy a Föld melyik részén gyakoribbak a földrengések és a vulkánkitörések. Az előadó ásványokkal, kőzetekkel is készült a gyerekeknek. Nagy örömmel nézegették a diákok a gyémánt, rubin, smaragd és obszidián kőzeteket.  Reméljük, hogy legközelebb is részt vehetünk hasonló színvonalas előadáson! Köszönjük a lehetőséget!