Mesterségek napja – pályaorientációs nap – egy kicsit másképp

Mesterségek napja
Iskolánk ma rendezte meg Mesterségek napja címmel pályaorientációs napját. Ebben a tanévben a felső tagozatra megpróbáltunk olyan nagyszénásiakat meghívni, akiknek a hivatása kevésbé ismert a diákok körében. Vendégünk volt a Körös-menti Integrált Szociális Intézmény részéről Sütő Mária Márta és Chugyikné Bónus Gabriella, akik a szociális munkát mutatták be. Intézményük sokmindennel foglalkozik, erre a napra a kosárfonó szakmát hozták el nekünk, a technikát a gyerekek is kipróbálhatták. Hódi Hajnalka a védőnőket képviselte, a serdülőkori arcápolásról és higiéniáról beszélgetett a gyerekekkel. Pető Mihályné Mariann az idősellátást mutatta be. Vendégünk volt Kovácsné Tóth Hajnalka Richter Aranyanyu-díjas diplomás ápoló, aki az ápolói hivatásról és az önkéntesség lehetőségeiről, illetve fontosságáról tájékoztatta a tanulókat. Patakiné Márkus Ágnes aneszteziológiai szakasszisztens az újraélesztés alapjaival ismertette meg a diákokat. Bűnmegelőzési tájékoztatót a Békés Vármegyei Rendőr-Főkapitányság munkatársa, Deák Sándor rendők őrnagy és munkatársai tartottak. A JóPálya 7. osztályos versenyzői saját tervezésű társasjátékok segítségével régi mesterségekkel ismertették meg társaikat. 10 órától két pártra szakadt a felső tagozat: a fiúk a tornateremben Kocsis Attila rendőr zászlós segítségével teljes rendőr páncélt próbálhattak fel, a szarvasi Honvédelmi Sportközpont munkatársai pedig lézerpisztolyokkal, lézerpuskákkal és íjászkodással várták őket. A lányok az aulában Dr. Kenessey Andrea főorvosasszony, a Mellrákfórum Alapítvány alapítójának és vezetőjének az előadását hallgathatták meg női egészség témában.

Megtiszteltetés volt, hogy főorvos asszony és minden vendégünk a gyerekekre áldozta az idejét! ❤
Minden vendégünknek köszönjük, hogy eljöttek, hogy velünk voltak!