Mesterségek napja az alsó tagozaton

v9
2023.május 26-án, pénteken délelőtt pályaorientációs napot tartottunk az alsó tagozatos tanulóink számára. Ezen a napon az osztályok az osztályfőnökök kíséretével ismerkedhettek meg a különböző mesterségekkel. Megismerkedtek diákjaink a védőnők, mezőgazdász, hajfonó, szűcs, rendőr és varrónő foglalkozásokkal. A varrónő minden osztálynak készített egy bagoly formájú díszt. Megtekinthették a gyerekek az eddig elkészült munkáit is. A hajfonó változatos formájú fonatokat készített a lányoknak. Különböző színű kis díszeket is kaptak a hajukba a kis lányok. Az udvaron a rendőrségi felszereléseket és a rendőrautót nézhettük meg. Itt kipróbálhatták a traktort is, amely nagyon népszerű volt a fiúk körében. A védőnéni is előadást tartott védőnők feladatairól. A tanulók kipróbálhatták a látás vizsgálatot, szívhangot hallgathattak. A szűcsmesterséget kolléganőnk, Erika néni mutatta be a gyerekeknek. Filmvetítésén keresztül pillanthattunk bele a szűcsmesterek munkájába. Eredeti szűcsmester által használt tárgyakat is megnézhettek a tanulók. Ezeket a régi, eredeti tárgyakat a szarvasi Tessedik Sámuel Múzeum kölcsönözte az iskolának. Szeretnénk köszönetet mondani Roszik Zoltán, igazgatónak, amiért engedélyezte, hogy Erika bemutassa a diákoknak ezeket a régi tárgyakat, melyeket a múzeumokban őriznek.

Ezen a napon tanulóink számára igyekeztünk sok élményt nyújtani és megmutatni nekik, hogy milyen mesterségek közül válogathatnak, ha pályaválasztás elé kerülnek. Szeretném megköszönni Zsofenszkiné Varjú Mónikának, Gyurikné Juhász Krisztinának, Kiss Hajnalkának, Kovács Andrásné Babák Erikának, Kocsis Attilának és Laszli Zoltánnak, hogy bemutatták a gyerekeknek a saját mesterségüket.
Tarné Nagy Zsuzsanna
és az alsós tanítók