Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharcról

kiemelt
Október 23-án településünkön megható ünnepséget tartottak az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére. A két negyedik osztály tanulói adták elő a műsort, melyet Rikkerné Filó Beáta és Zalai Sándorné osztályfőnökök tanítottak be.

A diákok lelkesedéssel készültek a történelmi események bemutatására, amely során versekkel és énekekkel idézték fel az 1956-os események hangulatát. Az ünnepség során a jelenlévők átérezhették a szabadságharc hőseinek bátorságát, a nemzet összefogását és a szabadság iránti vágyat, melyek ezekben a napokban különösen fontosak voltak.
Az előadás végén a közönség, amelyben sok szülő és helyi lakos is helyet foglalt, meghatottan tapsolt a gyermekeknek, akik méltón tisztelegtek az 1956-os forradalom hősei előtt. Az ünnepség méltóságteljes megemlékezés volt a nemzet egyik legfontosabb történelmi eseményéről.