Kémia Mobillabor látogatása

459146011_1123028065996589_8593462115183660743_n
Iskolánkba különleges vendég érkezett: a Kémia Mobillabor látogatott el hozzánk, hogy Kiss Péter egy izgalmas, rendhagyó interaktív kémia órát tartson a diákoknak. A program célja az volt, hogy közelebb hozza a természettudományokat a tanulókhoz, és élményszerűen mutassa be a kémiai kísérletek világát.
A látványos bemutatók során a diákok szemtanúi lehettek több lenyűgöző kísérletnek, és maguk is aktívan részt vehettek az egyes feladatokban. Látványos színváltozások, robbanó reakciók és érdekes anyagátalakulások ragadták magukkal a figyelmüket, mindezt a biztonság jegyében.

A program nagy sikert aratott, hiszen a gyerekek nemcsak szórakoztak, hanem hasznos tudást is szereztek a mindennapi életben is alkalmazható kémiai folyamatokról. Az esemény nemcsak a kémia iránti érdeklődést növelte, hanem hozzájárult a tudomány szeretetének elmélyítéséhez is.
Köszönjük szépen a Természettudományos Oktatásért Szabó Szabolcs Emlékére Közhasznú Alapítványnak, hogy a program iskolánban is megvalósult.