IT a jövő/d! – Utazólabor

Az IT a jövő/d! iskolai turné látogatott el hozzánk 2022. január 26-án, szerdán.
Ezen a napon a szervezők a tanulóknak gyakorlati informatika órákkal, délután workshoppal, valamint 17 és 18 óra között a szülőknek is készültek egy hasznos, kötetlen előadással.

A tanulóknak a programozást mutatták be különböző LEGO robotokon keresztül. A LEGO robotoknak különböző neveik voltak, mint például: góllövő, színválogató, útvonal programozó és fogókar. Párokban kaptak feladatokat, amelyeket kezdetben nehezen oldottak meg, de aztán a végére belejöttek, és nagyon izgalmas ábrákat készítettek. Betekintést nyerhettek egy robotok által irányított autógyárba is. A 45 perces foglalkozásokon keresztül animációkészítéssel, új robotpályákkal, új programozási lehetőségekkel és 3D nyomtatással ismerkedhettek meg a gyerekek. A délutáni workshopon komolyabban belemerültek az IT világába: programoztak, modelleztek, belekóstolhattak az informatikusok hétköznapjaiba, alkotófolyamataiba.
A szülői ITiner fórumon aktuális információkat az informatikával és a továbbtanulással kapcsolatban. Beszélgettek arról, hogy baj-e, ha kütyüzik a gyerek, mennyi időt érdemes a gép előtt töltenie a gyerekeknek, mit lehet engedni és mit ne, hogyan változtatják meg a modern technológiák az életünket. A kötetlen beszélgetés jó hangulatban telt, akárcsak az egész nap.