Fenntarthatósági Témahét (alsó tagozat)

2a5
„A bolygó minden élőlényé, aki rajta él, nem csak a miénk.”
(Ken Liu)
Iskolánk ebben a tanévben is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét programsorozathoz.
Április 24. és 26. között igyekeztünk a tanulókat közelebb hozni a témához.
A foglalkozások célja, hogy a gyerekek már iskolás korukban megismerkedjenek a téma fontosságával, egyre inkább tudatában legyenek, hogy ők is tehetnek a Föld jelenéért és jövőjéért.
Az alsó tagozatos tanulóink több témakörben közelítették meg a témát. Minden foglalkozáson az elméleti ismeretek megszerzése után tevékenykedéssel, barkácsolással, rejtvényes feladatokkal pontosították, mélyítették tudásukat.

Az 1.-2. évfolyam kiemelten foglalkozott a szelektív hulladékgyűjtéssel, a gombák világával és az energiatakarékossággal. A 3.-4. évfolyam diákjai a textilhulladékok lehetséges felhasználásával, a madarakkal, illetve az internetes vásárlás szabályaival foglalkoztak.
Két előadó is színesítette a programsorozatot. Kedden Palcsek István Szilárd, a Körös-Maros Nemzeti Park vezető munkatársa tartott bemutatót az „Értékmegőrzés” témakörében. A gyerekek számára érthető, szemléletes módon mutatta be az élőlények, elsősorban az állatok sokszínűségét, illetve a fenntarthatóság fontosságát.
Szerdán Pártai Lucia meteorológus látogatott el hozzánk. A klímaváltozásról tartott előadást, illetve érthetőbbé tette a meteorológia tudományát. Tanácsokat adott, hogyan tájékozódjunk az időjárás előrejelzések tekintetében.
A gyerekek lelkesen tettek, és tesznek a környezetünkért!