Bázisintézményi Szakmai Nap

342368528_1676004572833451_1838890576196070017_n
„A legjobb módszer arra, hogy megtanulj valamit, ha szórakozásképpen foglalkozol vele.”
(Lia Kim)
Iskolánk 2020-ban második alkalommal nyerte el Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet. Ennek keretében április 19-én megrendezett Bázisintézményi Szakmai Napon az élménypedagógiai elemek kerültek előtérbe a 4. a osztályban, ahol Farkasné Kómár Krisztina tanítónővel a színek világába kirándultak a tanulók.

Az élménypedagógia olyan tanítási módszereket, tanulásszervezési módokat részesít előnyben és helyez a tanítás-tanulási folyamat fókuszába, amelyekben a közösen megélt és értelmezett tapasztalat nyújt fejlődési lehetőséget a gyermekek számára. Az élménypedagógiai foglalkozáson a gyerekek aktivitása van középpontban. Tevékenységek, közös játékok, mozgással összekötött gyakorlatok során kerülnek kapcsolatba azokkal az ismeretekkel, amelyek a tananyag részét képezik. A tudás nem átadódik, hanem képződik bennük saját élményeik, tapasztalataik által.