A víz világnapja

IMG_20230322_075233_kicsi

A víz világnapja minden év március 22-én megtartott esemény. Célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a mindenki számára elérhető, tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére. A világnapot 1992-ben, a Rio de Janeiróban tartott nemzetközi Környezet és Fejlődés konferenciát követően kezdeményezte az ENSZ közgyűlése, és először egy évvel később, 1993-ban tartották. Az ENSZ közgyűlése által 2015-ben elfogadott Fenntartható fejlesztési célok 6. pontja azt a célkitűzést foglalja magában, hogy 2030-ig mindenki számára biztosítani kell a Földön a hozzáférést az egészséges ivóvízhez. Iskolánk is csatlakozott a világnaphoz. A diákönkormányzat a 4. évfolyamon plakátversenyt hirdetett a gyerekeknek. A felső tagozaton pedig a vízcsepp(ek) makettjét kellet elkészítenie a tanulóknak. Osztályszinten, csoportokban és egyénileg is érkeztek alkotások, amelyeket a zsűri értékelt, a legjobb munkák készítői az oklevél mellett tárgyjutalomban is részesültek.