A VILÁG LEGNAGYOBB TANÓRÁJA a felsőben

kiemelt-boríto

A 2024. évi Világ Legnagyobb Tanórája programsorozatot Magyarországon tizedik alkalommal hirdették meg, melynek kiemelt témája ebben az évben a rendszergondolkodás az élelmiszeripar példáján keresztül bemutatva. Iskolánk felső tagozatos tanulói 2024. szeptember 30. és október 4. között azt vizsgálták meg osztályfőnöki órákon, hogy „Hány kilométert utazik a tízóraid?” A tanulók megvizsgálták, hogy a különböző élelmiszerek honnan származnak, hány kilométert kell szállítani addig, amíg az asztalunkra kerülnek. A gyerekek élelmiszerkártyákat, saját uzsonnájukat, vagy az általuk készített gyümölcssalátát használtak a téma feldolgozásához. A tanóra során a fenntarthatósági kérdések mellett a tanulók átismételték a méretarány fogalmát, illetve a diagramszerkesztés révén a matematikai és a digitális kompetenciáik is fejlődtek.