„Bánj szépen minden állattal!”

kiemelt-cicangyal
Ez a címe Jankai Zsolt tanár úr dalának, mely 2024. szeptember 30-án reggel csendült fel iskolánk aulájában, jelezve, hogy ebben a tanévben is csatlakoztunk az Állatvédelmi Témahét országos programsorozatához. A dalt az idén ötödik alkalommal meghirdetett természetfotó pályázat diákalkotásaiból készült válogatás szemléltette. Egy héten át minden nap legalább 10 percet az állatok védelmének szentelünk tanórákba építve, szünetekben, délutáni foglalkozásokon és a napközi időben. Az idei év kiemelt témái a beporzók védelme, a felelős állattartás, a mesterséges intelligencia és az állatvédelem, az örökbefogadás, valamint a veszettség.

„Hogyan tartsunk felelősen házikedvencet?” címmel a szarvasi CicAngyal Macskamentő Egyesület önkéntes munkatársai, Miskó Zsolt és Gál László tartottak vetítéssel egybekötött előadást az alsó és a felső tagozaton is. A korábban meghirdetett „Te megiszod, az egyesület visszaváltja!” című akcióban a ZöldDÖK tagjai több mint 300 visszaváltható palackot tudtak átadni az egyesület munkájának támogatására. Köszönjük a szülők, gyerekek, pedagógusok, és munkatársak gyűjtésben való eddigi aktív részvételét!