XIV. Komplex Művészeti Vetélkedő

2023. április 28-án rendezte a Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola a XIV. Komplex Művészeti Vetélkedő országos döntőjét. A megmérettetésre 257 tanuló érkezett az ország minden pontjáról, akik három kategóriában, különböző korcsoportokban mutathatták meg tehetségüket. Iskolánkat 10 diák képviselte. Biró Regina, Ács Adrienn, Borsi Anna, Zamba Inez, Czabai Kira szobrászat kategóriában. Tatár Klaudia, Győző Aletta, Hári Luca, Zalai Zsófia, Pavló Szandra pedig rajz kategóriában indultak. Mindenki kiválóan teljesített, Zamba Inez első, Ács Adrienn pedig harmadik helyezést ért el. A zsűrizés ideje alatt lehetőség volt városnézésre, a Szolnoki Művésztelep látogatására is, ahol betekintést nyertünk Kecső Endre festőművész és Baráth Fábián szobrászművész műtermébe és egy grafika műterembe is. Köszönet a szervezőknek a színvonalas versenyért, a diákoknak a lelkiismeretes felkészülésért, Hudák Ildikó tanár néninek a felkészítésért és a Nagyszénási Önkormányzatnak a tanulók díjmentes utaztatásáért.