X. KORTÁRS VERSMONDÓ VERSENY KÁRPÁT-MEDENCEI DÖNTŐJE

,, A gyereknek természetesebb tápláléka a vers, mint a próza. A kép színesebb, ha rímmel jön, s amit el nem mond a mondat, megértet a ritmus.”
Németh László
A Békéscsabai Jókai Színház és a Csabagyöngye Kulturális Központ támogatásával – a pandémiára való tekintettel – ebben a tanévben is online formában rendezték meg a versszerető gyerekek fesztiválját.
A „főszereplő” Tóthárpád Ferenc mellett, az eddigi döntőkön már szereplő költők közül kérték fel zsűrizni a volt zsűri elnököket, betűrendben: K. László Szilviát, Mentovics Évát, Nagyálmos Ildikót, Vesztergom Andreát.
A versenyző gyerekekről videofelvételt készítettünk, amit feltöltöttünk egy megadott felületre.
A Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola alsó tagozatáról 30 tanuló szavalatát küldtük be a versenyre. Az eddigieknek megfelelően arany – ezüst – bronz minősítést kaptak a résztvevők.
Videóüzenetben kihirdették az eredményt, melyet a gyerekkel közösen néztünk meg délelőtt az iskolában. Gratulálunk a minősítésekhez!

Mohorea Jázmin Henrietta 3.a BRONZ
Tarkó Stella 3.a BRONZ