Világ Gyalogló Nap 2023

A Magyar Szabadidősport Szövetség az eddigi hagyományokhoz híven 2023-ban ismét meghirdette a Világ Gyalogló Napja (World Walking Day) hazai eseménysorozatát.

A mi iskolánk a diákönkormányzat szervezésében 2023. október 17-én csatlakozott a felhíváshoz. Az elmúlt évekhez eltérően idén akadálypályával és ügyességi feladatokkal színesítettük a túrát, amit a gyerekek nagyon élveztek. Az esemény célja egyben a helyi nevezetességek, főbb látnivalók megtekintése, megismerése volt. A Nagyszénási Kulturális Központban négy kiállítást is megtekinthettünk : Hidvégi Béla világvadász, Bardócz Judit amatőr festőművész, Plesovszki József lámpa és óra illetve Fábián Rózsa kiállítását . Szép számmal gyűltünk össze, az alsó és felső tagozatosok összesen 138-an sétáltak 7 kísérő pedagógussal együtt.
Köszönjük a Szülői Munkaközösség támogatását, hogy a program zárásaként biztosított a gyerekeknek egy finom banánt.