Újraélesztés világnapja

Az újraélesztés világnapja alkalmából iskolánkba látogatott Patakiné Márkus Ágnes aneszteziológiai APN, BLS instruktor és Csukáné Borza Alexandra, az EFI munkatársa, hogy diákjainknak fontos, életmentő ismereteket adjanak át. A felső tagozatos tanulók egy rövid, gyakorlati oktatáson vettek részt, ahol megismerhették az alapvető újraélesztési technikákat.

A szakértők lépésről lépésre mutatták be a szakszerű mellkasi kompresszió és a mesterséges lélegeztetés helyes végrehajtását. A diákok lehetőséget kaptak arra is, hogy ambubabákon gyakorolják a tanultakat, ezzel még közelebb kerülve ahhoz, hogy szükség esetén bátran és magabiztosan segítsenek.
Ez az alkalom nemcsak új ismereteket adott a tanulóknak, hanem hangsúlyozta az újraélesztés fontosságát, és azt, hogy mindenki képes lehet életet menteni.
Köszönjük az orosházi Egészségfejlesztési Irodának a közreműködést!