Tanulmányi kirándulás 8.b

Április 13-án a 8. b osztály tanulmányi kiránduláson vett rész Hudák Ildikó és Kunstár Hajni néni szervezésében. Először a Néprajzi Múzeum volt a cél. A múzeum hazaköltözött a Városligetbe, két egymásba fonódó domboldalt megidéző, látványos új épületbe, amely az intézmény történetének első olyan otthona, amit néprajzi múzeumi célra alakítottak ki, és amely ma Európa egyik legkorszerűbb etnográfiai múzeumépülete. A Városliget szélén, az Ötvenhatosok terén álló, két egymásba fonódó domboldalt megidéző, látványos új épület különlegessége a közel félmillió pixelből kialakított homlokzati díszítése, amely 20 magyar és 20 nemzetközi néprajzi motívum kortárs újrafogalmazását jeleníti meg, illetve a több mint 7.000 négyzetméteres tetőkertje, mely legmagasabb pontján gyönyörű panorámát nyújt. Ezután rövid kitérőt tettnk a Hősök terére, majd a Terror Háza Múzeum következett. Itt rendhagyó történelmórát tartott Hajni néni felelevenítve a kommunista diktatúráról tanultakat. Zárásképpen még egy filmforgatásba is belecsöppentünk a Keleti pályaudvaron.