Országos siker a Komplex Művészeti Vetélkedőn, Szolnokon

A Szolnoki Fiúmei Úti Általános Iskola idén újra meghirdette egész napos, országos, fesztiválhangulatú alkotóversenyét, a Komplex Művészeti Vetélkedőt. A vetélkedő keretein belül egy előre megadott témában, négy különböző alkotói műfajban – a képzőművészek három, a számítógépes grafikusok két, a fogalmazók egy korcsoportban – mérhették össze tehetségüket, felkészültségüket. Az idei téma az „Összetartozás” volt. Iskolánkat Biró Regina, Hári Luca, Cseh Pálma Krisztina és Borsi Anna képviselte grafika és festészet kategóriában, szobrászatban pedig Zamba Inez, Czabai Kira, és Hlobocsányi Bettina. Mindannyian tagjai a Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola nagyszénási csoportjának. Csapatunk szép sikerekkel tért haza. Zamba Inez az 5-6. osztályosok között első, Czabai Kira a 7-8. osztályosok között második és ugyanitt Hlobocsányi Bettina harmadik helyezést ért el. Hári Luca rajza különdíjat érdemelt.

A zsűrizés ideje alatt lehetőség volt ingyenes, fakultatív, városi programokon részt venni a gyerekeknek és a kísérőiknek egyaránt. Mi a Szolnoki Művésztelepre látogattunk, ahol három műtermet is bemutatott számunkra az ott dolgozó művész. Így sikerült megismernünk Kecső Endre festőművész, Wenni Wellsandt fotóművész és grafikus és Szabó György szobrászművész alkotásait.
A tanulók munkáit a Szolnoki Damjanich Múzeumban kiállítják a közeljövőben.
Gratulálunk tanulóinknak, és felkészítő pedagógusuknak, Hudák Ildikónak!