Nobel-díjas magyar tudósok

A Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola közössége szívből gratulál a két Nobel-díjas magyar tudósnak!
Az elismerést Karikó Katalin amerikai kutatótársával, Drew Weissmannal azokért a szabadalmakért nyerték el, amelyek lehetővé tették a COVID-19 elleni hatékony mRNS-vakcinák kifejlesztését.
Krausz Ferenc Pierre Agostini és Anne L’Huillier társaságában nyerte el a díjat. A három tudós fizika kategóriában nyerte el az elismerést, az indoklás szerint az elektronok atomon belüli mozgásának vizsgálatát szolgáló attoszekundumos fényimpulzusokat előállító kísérleti módszereikért. Így már 16-ra nőtt a magyar Nobel-díjasok száma. Az orvosi-élettani kategóriában négy, fizikai Nobel-díjasból szintén négy, kémiai kategóriában öt, irodalmi Nobel-díjból egy, békedíjazottból egy és közgazdasági elismerésből szintén egy magyar díjazott van.

A két tudós munkásságát Szelezsánné Egyed Dóra és Kunstár Hajnalka tanár nénik mutatták be a tanulóknak.