Mesterségek napja az alsó tagozaton

,,Ha egy olyan foglalkozást választasz, amit szeretsz, akkor egy napot sem kell dolgoznod
életed során.”
(Konfuciusz)
2023. október 13-án, pénteken délelőtt pályaorientációs napot tartottunk az alsó tagozatos tanulóink számára. Ezen a napon az osztályok az osztályfőnökök kíséretével ismerkedhettek meg a különböző mesterségekkel.

Megismerkedtek diákjaink a védőnők, fodrász, körmös, rendőr foglalkozásokkal. Csabi bácsinál a régi mesterségekkel foglalkoztak a diákok. Az interaktív táblánál digitális tananyagokon, (wordwall) feladatokon keresztül bővíthették ismereteiket a régi, már-már feledésbe merült foglalkozásokról. Döníz néninél páros munkában a mesterségekkel kapcsolatos szókeresőt, képkeresőt és különböző mestereket ábrázoló színezőt kaptak a gyerekek. A fodrász változatos formájú fonatokat készített a lányoknak, valamint színessé varázsolta a vállalkozó kedvű fiúk frizuráját is. A körmös matricával és körömlakkal díszítette a lányok körmeit, mialatt a fiúk papír alapon színes körmöket tervezhettek, színezhettek. Az udvaron a rendőrségi felszereléseket és a rendőrautót nézhettük meg. A védőnénik is előadást tartottak a védőnők feladatairól. Ezen a napon tanulóink számára igyekeztünk sok élményt nyújtani és megmutatni nekik, hogy milyen mesterségek közül válogathatnak, ha pályaválasztás elé kerülnek. Szeretnénk megköszönni Nagy Attilánénak, Lengyel Anitának, Ambrus Júliának, Valuk Csabának, Horváth Döníznek, valamint az Orosházi Rendőrkapitányság képviselőinek, hogy bemutatták a gyerekeknek a régi és a saját mesterségüket.