Mesterségek napja

Igazán sikeres nappal zártuk a hetet, ugyanis október 13-án szerveztük meg a Mesterségek napja – pályaorientációs napunkat. Négy középiskola pedagógusai és diákjai mutatták be intézményük képzési kínálatát. A BSZC Kós Károly Technikum és Szakképző Iskola a fodrász, kozmetikus, vállalkozás ügyviteli ügyintéző, oktatási szakasszisztens, kreatív fotográfus, faipar, építőipar és divatszabó szakmát mutatta be.

A GYSZC Kossuth Lajos Technikum és Szakképző Iskola a gazdálkodás és menedzsment, szociális ágazat, festő, gépészet, robotika, szakács és pincér szakmákat hozta bemutatásra.
A GYSZC Székely Mihály Technikum és Szakképző Iskola a vállalkozási ügyviteli ügyintéző, kereskedelmi értékesítő, fodrász, cukrász, pincér, szakács, turisztikai technikus és oktatási szakasszisztens szakmákkal érkezett. Az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium az intézmény tagozatai mellett a diákéletet, a természettudományos labort és a kollégiumot mutatta be.
Tanulóink csoportokban járták végig a termeket, és mindent kipróbáltak, amely során jobban megismerték a szakmákat. Ezzel pedig az volt a célunk, hogy a diákok a megfelelő képzést adó intézményt válasszák maguknak.
Köszönjük a résztvevő középiskoláknak, a pedagógusoknak és diákoknak, hogy ilyen izgalmassá tették ezt a napot.