Mendöl Tiborra emlékeztünk

Mendöl Tibor földrajztudós 1905. május 5-én született Nagyszénáson. Iskolánk minden évben koszorúzással emlékezik szülőházánál. A mai napon azonban nemcsak az iskolások voltak jelen, hanem több szervezet is képviselte magát. Iskolánk furulyásai Bartók Béla népdalcsokrából adtak elő részletet, majd ünnepi beszédet mondott dr. Blahó János az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium igazgatója, a Mendöl Tibor Emlékbizottság elnöke, aki felidézte Mendöl Tibor életútját, iskoláit, munkásságát.

Az ünnepségen a Magyar Földrajzi Társaság Körös-vidéki Osztályának tagjai is jelen voltak: dr. Tímár Judit, dr. Nagy Erika, dr. Nagy Gábor és dr. Velkey Gábor, illetve Seres Erzsébet, a Táncsics gimnázium földrajz munkaközösségének tagja. A megemlékezés végén iskolánk kórusa énekelt. Nyemcsok János polgármester úr a koszorúzás után vendégül látta a megjelenteket a polgármesteri Hivatalban, ahol egy jó hangulatú, kötetlen beszélgetés után köszöntünk el vendégeinktől. Ennek a napnak a méltó zárása volt a Mendöl Tibor földrajz emlékverseny, melyen 22 tanulónk vett részt. A 8. osztály Magyarország földrajzából kapott feladatokat, a 7. évfolyam pedig a távoli kontinensek földrajzából. Sok topográfiai feladat és teszt kérdés volt, melyeket sikeresen oldottak meg a tanulók.
Eredmények:
7. évfolyam:
I. helyezett: Rákóczi Botond 7. b
II. helyezett: Popon Gergő Roland 7. b
III. helyezett: Csegöldi Tamás 7. a és Hlobocsányi Bettina 7. b
8. évfolyam:
I. helyezett: Orbán Ákos 8. osztály
Gratulálunk a tanulók szép teljesítményéhez, és köszönjük Kiszelyné Balogh Ildikó és Tárnok Éva pedagógusoknak a felkészítést, a polgárőrségnek pedig a helyszín biztosítását!