Mendöl Tibor földrajz verseny

A Mendöl Tibor földrajz verseny minden évben izgalmas lehetőséget kínál a 7. és 8. osztályos diákoknak, hogy megmérettessék magukat ezen a tudományos területen. Az idei verseny ismételten hét tehetséges fiatalnak adott lehetőséget arra, hogy bemutassa tudását és érdeklődését a földrajz iránt.
Az eseményen résztvevő diákok számos kihívással néztek szembe, amelyek során megmutathatták, mennyire jól ismerik a világ térképét, a kontinensek elhelyezkedését, a folyókat, hegységeket. Az verseny izgalmas volt, hiszen a diákoknak nem csak az elméleti tudásukat kellett felhasználniuk, hanem gyakorlati feladatokat is meg kellett oldaniuk.
A javítás ideje alatt Nyemcsok János polgármester úr elkísérte a tanulókat az emléktáblához, ahol közösen megemlékeztek Mendöl Tiborról és munkásságáról.
A versenynek köszönhetően a résztvevő diákok nemcsak új ismereteket szereztek a földrajzról, hanem fejleszthették készségeiket és versenyszellemüket is. Az ilyen események fontosak a diákok számára, mivel lehetőséget adnak számukra arra, hogy megmutassák, mire képesek, és inspirációt nyújtsanak számukra a további tanulásra és fejlődésre.
I. Zamba Inez és Tar Tünde
II. Benkő Antal
III. Kiss Réka és Balogh Roland
Gratulálunk!
Köszönjük a szervezést a Nagyszénási Kulturális Központnak illetve a felkészítést Szelezsán Jánosnak.