Makettkészítő verseny

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap, április 5-e délutánján rendezte meg a MIRA Csillagászati Egyesület, a XIII. makettkészítő versenyét. Iskolánk alsó és felső tagozatos, csillagászat iránt érdeklődő és kreatív diákjai mértek, szabtak, ragasztottak, festettek a mások által már kidobottnak tartott alapanyagokból a kiírásnak megfelelő űrhajókat, holdbázisokat, holdkolóniákat. Az eredményhirdetésre április 14-én délután került sor, egy időben három csillagászati programmal. Bagi László asztrofotós előadást tartott az érdeklődőknek az asztrofotózás szépségeiről és nehézségeiről, majd 3 kiállítás megnyitója következett: Csillag-képek címmel asztrofotó kiállítás nyílt a NAKK tánctermében, melyen volt kollégánk, Rozgonyi Ildikó 2 képe is szerepel. A második kiállítás a „falu csillagásza” Kiss György születésének 100. évfordulója alkalmából lett összeállítva, és az ő munkásságát mutatják be a képek, tárgyak, eszközök. A nagyszénási csillagászati szakköri munka és tevékenység idén 50 éves, így ez látható tablókon, képekben, emlékező gondolatokban a harmadik kiállításon. Mindez Fődi Andrásné, Ani néni kitartó, áldozatos munkájának köszönhető. Köszönet érte Neki és segítőinek!

A makettkészítő verseny eredménye:
Emléklapot kapott eredményes munkájáért:
Bíró Regina 6. o.
Nagy Norbert 3. a
Molnár Endre 4. a
Báló Zsombor 3. a
Bíró Bence István 1. o.
V. Nagy Máté 5. o.
Bíró Noel 3. b
Balogh Dominik 2. a
Mohorea Dávid 8. b
I. helyezett: Sárközi Nóra 5. o. (Krivik Renáta 5. o. tanulóval közösen készített munkával)
II. helyezett: Zamba Inez 7. o.
III. helyezett: Uhljár Dániel László 7. o. és Uhljár Balázs 1. o.
Különdíj: Tar Tünde 7. o.
Gratulálunk minden résztvevőnek!