József Attila területi szavalóverseny Orosházán, a költészet napján

2018. április 11-én, József Attila születésnapján a hagyományokhoz híven a Justh Zsigmond Városi Könyvtárban szavalóversennyel ünnepelhettük a költészet napját. Orosháza város és a környék iskoláinak szavalói három korcsoportban mérhették össze tudásukat. Iskolánkból a helyi verseny legjobbjait neveztük: Tóth Tamás 4. osztályos, Vincze Zsófi 5. b osztályos és Farkas Viktória 7. b osztályos tanuló indult a versmondó versenyen.

A diákok teljesítményét Fekete Gabriella szaktanácsadó mesterpedagógus, a Békéscsabai Pedagógiai Központ munkatársa, Bús Natália a Táncsics Mihály gimnázium magyar szakos pedagógusa és Hagymásiné Lazanyecz Anikó magyar szakos pedagógus, könyvtári dolgozó értékelte. Víghné Pintér Lilla a református iskola magyar szakos pedagógusa köszöntője után először a 3-4. osztályos kategória versenyzői mondták el választott versüket, majd rövid szünet után az 5-6. osztályos tanulók, végül a 7-8. osztályosok következtek.

A versünnepen 11 iskolából összesen 27 tanuló vett részt. A könyvtárban mintegy 70 érdeklődő hallgatta a szavalatokat, amelyeket alapos felkészültséggel, mély átéléssel adtak elő a versmondók. A zsűri elnöke az eredményhirdetéskor elmondta, hogy több szempont alapján értékelték a szavalókat, különösen, hogy a gyermek a korának megfelelő verset mond-e, vagy van-e esetleg valamilyen beszédhibája. Fontos, hogy milyen a gyermek artikulációja, illetve a személyiségének megfelelő-e a versválasztás.

A nagyszénási gyerekek hibátlan szövegtudással, szépen hangsúlyozva szavaltak, és legnagyobb örömünkre Vincze Zsófi 5. b osztályos tanulót különdíjjal jutalmazta a bíráló bizottság.

Nagyszénás, 2018. 04. 13.                                         Ráczné Gálik Márta