Fenntarthatósági Témahét (felső tagozat)

„Sokkal többet érhetünk el együtt, mint külön-külön.”
(David Attenborough)
Április 24. Látogatás a Styecz Kertészetben
A koktélparadicsom termesztésére szakosodott Styecz Kertészetben a modern kertészeti technológiát és berendezéseket nagy érdeklődéssel vették szemügyre a felső tagozatos tanulók. A 7. osztályosok számára ez a látogatás nemcsak a fenntartható növénytermesztésről szólt, de egy kis pályaorientációt is jelentett.
Köszönjük a lehetőséget és kostolót Styecz Györgynek és feleségének Katalinnak!
A 7. osztály látogatásáról Sarkadi Zsolt készített fotókat.

Április 25. Értékmegőrzés a Körös-Maros Nemzeti Parkban
Iskolánk vendége volt Palcsek István Szilárd a Körös-Maros Nemzeti Park Kardoskúti tájegység vezetője, aki egy nagyon érdekes, igazán gyerekeknek szóló előadást tartott. Röviden bemutatta a nemzeti parkot, és a Kardoskúti tájegységet, ahol a legeltető állattartást folytatnak őshonos magyar állatfajokkal. Ezzel a módszerrel és az élőhely rekonstrukciójával járulnak hozzá az értékmegőrzéshez. Saját fotói igen inspirálók voltak. Osztálykirándulásokhoz is kaptunk ajánlót akár a birkanyírás, akár a madárvonulás idejére, vagy a Kardoskúti Madárvonulási Múzeum interaktív kiállítására.
Április 26. Időjárás-klímaváltozás
Pártai Lucia meteorológus, az EWS (European Weather Service), az Eumet.hu ügyvezető igazgatója segített tájékozódni a meteorológiai előrejelzésekkel kapcsolatban. Érdekességeket tudhattunk meg a klímaváltozás ismétlődő jelenségeiről, a sarki jég olvadásának hazánkra gyakorolt hatásairól. Egy kísérletben mutatta be, miért lehet alacsony vízállás mellett is árvíz a folyókon.
A tanulók délutánonként, a tanulást követően játékos feladatok megoldásával és rövidfilmekkel bővíthették ismereteiket a témában, melyek a tudatos cselekvés felé irányították a figyelmüket.
Köszönjük Szabóné Nyári Erika tanár néninek a vendégelőadók meghívását!