FARSANG A FELSŐ TAGOZATON

A farsang a vízkereszttől (január 6.) húshagyókedd éjfélig, a hamvazószerdával kezdődő nagyböjtig (a húsvétot megelőző 40. napig) tartó időszak elnevezése.
Hagyományosan a vidám lakodalmak, bálok, mulatságok, népünnepélyek jellemzik. A farsang jellegzetessége, hogy alapvetően a gazdag néphagyományokra épül. A farsang csúcspontja a karnevál, magyar nevén „a farsang farka”.

Ez a farsangvasárnaptól húshagyókeddig tartó utolsó három nap, ami nagy mulatságok közepette, valójában télbúcsúztató is. A világ számos városában ekkor rendezik meg a híres karnevált (riói karnevál, velencei karnevál), Magyarországon pedig a farsang legnevezetesebb eseményét, a mohácsi busójárást.
A mi iskolánkban február 25-én, pénteken került sor a mulatságra, amely osztály keretek között valósult meg a pandémiára tekintettel. Az osztályok játékos feladatokkal, vetélkedőkkel, zenével, bulizással, társasjátékokkal készültek. Voltak osztályok, ahol be is öltöztek gyerekek, pedagógusok.
A konyháról minden osztály fánkot kapott, ami már hagyomány nálunk. Nagyon köszönjük Kukláné Erzsike néninek és a napközi konyha dolgozóinak a támogatást!