Darts matematika verseny a 3-8. évfolyamosoknak

„Ó, tanulók, tanulmányozzátok a matematikát, s nem építkeztek alap nélkül!”
Leonardo Da Vinci
Iskolánk néhány matematikát kedvelő és értő tanulója megismerkedhetett egy új, játékos programmal. Székely „Penge” Pál darts versenyző, által kifejlesztett módszer lényege, hogy a darts tábla segítségével, játékosan lehet a matematikai alapműveleteket gyakorolni, a térlátást és a szövegértést fejleszteni. Ehhez a programhoz első alkalommal írtak ki három fordulós csapatversenyt, melynek első online fordulóját tartottuk április 10-én délután a felső tagozat informatika termében. Négy csapat indult a versenyen a 3-4. évfolyamról 2, az 5-6. és 7-8. évfolyamokról pedig 1-1 csapat. A 4 fős vegyes csapatok az online feladatmegoldás során együtt dolgozva, érdekes, gondolkodtató, színes és változatos feladatokat oldhattak meg, miközben a darts történetét is megismerhették. A következő fordulóra április végén kerül majd sor.