Biztonságos közlekedés

Kiss Rozália rendőr százados interaktív előadást tartott iskolánk tanulóinak a településünk közlekedési kultúrájáról és a biztonságos közlekedés fontosságáról. Az előadás során hangsúlyozta a helyi sajátosságokat, külön kitérve a gyalogosok és kerékpárosok viselkedésére a közutakon.

A biztonságos közlekedés szabályainak ismertetése mellett Rozália rendőrszázados gyakorlati példákkal szemléltette, hogyan kell felszerelni egy optimálisan biztonságos biciklit. Beszélt a megfelelő világítás, fékek, prizmák és a sisak viselésének fontosságáról, amelyek nélkülözhetetlenek a balesetek elkerülése érdekében.
Az interaktív előadás során a diákok is kérdezhettek, valamint a gyakorlati bemutatók révén maguk is megtapasztalhatták a helyes közlekedési magatartás alapjait.