A világ legnagyobb tanórája

14585493_1134135863300931_303772859_n

Iskolánkból 10 osztály nevezett be a „Világ legnagyobb tanórája” programba, amely a világ minden országára kiterjedő nevelési-oktatási projekt, s melyen keresztül minden gyermek megismerheti a fenntartható fejlődést szolgáló nemzetközi Globális Célokat. Az előző tanévben – szintén ennek a projektnek a keretében – a célkitűzés fontosabb irányvonalával ismerkedtünk meg, többek között a mélyszegénység felszámolásáról, a minőségi oktatás biztosításáról, a környezetünk védelméről beszélgettünk tanítványainkkal. Ebben a tanévben 2016. szeptember 19 – 23. közötti héten került sor az egységes tananyag feldolgozására.

Mi pedagógusok fontosnak tartjuk, hogy a Globális Célok kérdései napirendre kerüljenek itt az iskolában, hiszen a gyermekeink azok, akik a jövő generációjaként jobbá, élhetőbbé teszik majd a világunkat.

Ebben a tanévben az ENSZ által azonosított 17 Globális Célból az 5. célt, a nemek közötti egyenlőséget beszéltük meg az osztályfőnöki órákon. Bár itt Magyarországon viszonylag elfogadható a nemek közötti egyenlőség – ellentétben számos ázsiai vagy afrikai országgal – a kitöltött kérdőívek az mutatják, hogy a döntéshozói szerepkörben hazánkban is a férfiak szerepelnek többségben.

A program a gyermekek életkori sajátosságának megfelelő feladatokat, ismertető anyagokat (videó, képregény) biztosít tanulóink számára. Pályázattal motiválja a diákokat arra, hogy gondolkozzanak el az őket körülvevő világ olyan körülményein, ami változást igényel. Pedagógusként feladatunk, hogy ráirányítsuk tanulóink figyelmét bolygónkat érintő globális problémákra, és kifejlesszük bennük az igényt a pozitív irányba történő változtatásra.

A megtartott foglalkozásokon a gyermekek érdeklődőek, aktívak voltak, szívesen beszéltek saját tapasztalataikról, elmondták véleményüket.

Dobrókáné Tóth Olga
osztályfőnöki munkaközösség-vezető