A BARTHA MOZAIK VETÉLKEDŐ döntőjén jártunk!

2023. december 7-én, Szentesen került sor a megmérettetésre az Alföldi Agrár Szakképzési Centrum Bartha János Kertészeti Technikum és Kollégiumban. Három levelező fordulót követően a Dél-alföldi régió három megyéjének 16 csapata kapott meghívót a döntő versenyre. Iskolánkból a hetedikes csapatban Lestyán Sára, Kiss Réka, Szathmáry Boglárka és Kontra Bence Levente, a nyolcadikos csapatban Zamba Inez, Tar Tünde, Oláh Henrietta és Uhljár Dániel László jutottak be a csapatverseny döntőjébe. A természettudományos feladatok mellett angol nyelvi ismeretekre, logikára, találékonyságra és ügyességre volt szükség.

Tanulóink nagyon magas pontszámokat értek el, de sajnos ez sem volt elég dobogós helyezéshez. Rendkívül szoros versenyben a nyolcadikosok 1,5 ponttal lemaradva lettek negyedikek. Kiemelkedő egyéni teljesítményéért különdíjban részesült Kontra Bence Levente. Gratulálunk tanulóinknak és Szabóné Nyári Erika felkészítő pedagógusnak! Köszönjük a Polgármesteri Hivatal támogatását az utazásban!